Главная** PLEASE DESCRIBE THIS IMAGE ** Регистрация ** PLEASE DESCRIBE THIS IMAGE ** Вход

:: Сделать Стартовой Избранной :: Пятница, 21 Января 2022, 01:38

Меню сайта
  • Наша Орша

Мини чат


Опросы
На что вы готовы, чтобы пережить трудные времена?
Всего ответов: 2329

Герои сайта

Познавательно
Главная » 2008 » Сентябрь » 14 » Праграма асноўных мерапрыемстваў ХІІ Рэспубліканскага фестывалю-кірмашу працаўнікоў вёскі “Дажынкі-2008”

Праграма асноўных мерапрыемстваў ХІІ Рэспубліканскага фестывалю-кірмашу працаўнікоў вёскі “Дажынкі-2008”

19 верасня 2008 года
 

На вуліцах Савецкай і Леніна працуюць гандлёвыя рады.

 
12.00. Марш-парад духавых аркестраў.
 
12.30. Святочнае шэсце ганаровых гасцей, дэлегацый абласцей, творчых калектываў рэспублікі.
 
13.00. Галоўная сцэнічная пляцоўка. Пад’ем флага фестывалю “Дажынкі”.

Урачыстае адкрыццё рэспубліканскага фестывалю-кірмашу працаўнікоў вёскі “Дажынкі-2008” і ушанаванне ўдзельнікаў рэспубліканскага спаборніцтва, заняўшых другое і трэцяе месцы.

 

10.00-20.00. На канцэртных пляцоўках горада праходзяць святочныя праграммы.

 

Кірмаш рамёстваў “Горад майстроў”

(плошча імя У.І.Леніна).

Выставы-продажы, майстар-класы, экспазіцыі Дамоў (Цэнтраў) рамёстваў (рэканструкцыя народнага адзення Віцебшчыны і абрэзкавых дываноў). Выступленне лялечнага тэатра “Батлейка”.

 

Канцэртная пляцоўка №1 “Фальклорна-абрадавая”

(плошча імя У.І.Леніна).

Тэматычная праграмма “Добрый дзень, госцейкі, у нашу хату” з удзелам народных і фальклорных калектываў вобласці.

Канцэрт-акцыя “Мы-беларусы!” з удзелам народных і фальклорных калектываў горада і вобласці.

Канцэрт з удзелам Л.Грыбалёвай.

 

Канцэртная пляцоўка №2 “Маладосць, сіла, прыгажосць”

(вул.Леніна, каля Аршанскага ГЦК).

Культурна-забаўляльныя праграммы, конкурсы, канцэртныя праграмы.

 

Гульнёвая пляцоўка №3

(вул.Леніна, каля магазіна “Раніца”).

Гульнёвыя праграммы, конкурсы, працуюць аттракцыёны, дзіцячы цір.

 

Канцэртная пляцоўка №4 “Гумарыстычны пагорак”

(вул.Міру).

Народныя гульні, розыгрышы, гульнёвыя і канцюртныя праграмы.

 

Канцэртная пляцоўка № 5 “Дзіцячы свет”

(амфітэатр, Дзіцячы парк).

Выступленне дзяцячых духавых аркестраў вобласці, канцэртныя праграмы.

 

Канцэртная пляцоўка № 6 “Гарадзішча”

Паказальныя выступленні авіяклуба.

Свята паветраных змеяў.

Паказальныя выступленні конна-спартыўнай школы.

Театралізаванае дзейства з удзелам рыцарскіх клубаў.

 

Спартыўная пляцоўка №7.

Цырымонія адкрыцця гарадскога стадыёна.

Паказальныя выступленні навучэнцаў дзіцячых спартыўных школ і дзіцячага турыстычнага цэнтра г.Оршы. Шоу асілкаў. Турнір па вялікаму тэнісе.

 

Кінапляцоўка №8

Прэзентацыя-адкрыццё кіназалы

(кіназала гарадского Цэнтра культуры).

Дзіцячая праграма “Мульцізавірушка”. Сэанс беларускага кіно. Сустрэча з творчай групай фільма. Музычна-забаўляльная праграма “Запрашаем у рэтра”.

 

Пляцоўка № 9 “Задняпроўе”

Падвор’е Аршанскага раёна: канцэртная праграма.

 

Пляцоўка № 10 “Заходняя”

Падвор’е Каледжа чыгуначнага транспарту: канцэртная праграма.

 

Пляцоўка № 11 “Усходняя”

Падвор’е Палаца культуры ААТ “Завод “Легмаш”: канцэртная праграма.

 

Пляцоўка № 12 “Вакзал”

Падвор’е Сенненскага раёна: канцэртная праграма.

 

10 выязных канцэртных пляцовак –

Выязныя канцэрты калектываў з абласцей рэспублікі ва ўстановах культуры Аршанскага раёна.

 

20.00. Галоўная сцэнічная пляцоўка.

Святочны гала-канцэрт папулярных артыстаў беларускай эстрады.

 

22.30. Феерверк.

 

20 верасня 2008

 

На вуліцах Савецкай і Леніна працуюць гандлёвыя рады.

Галоўная сцэнічная пляцоўка

11.00.

Цырымонія ушанавання пераможцаў рэспубліканскага спаборніцтва з удзелам Прэзідента Рэспублікі Беларусь А.Р.Лукашэнкі.

Канцэртная праграмма з удзелам творчых калектываў рэспублікі, Віцебскай вобласці, артыстаў беларускай і расійскай эстрады.

 

10.00-20.00. Кірмаш рамёстваў “Горад майстроў”

(Цэнтральная плошча – пл. Леніна).

Выставы-продажы, майстар-класы, экспазіцыі Дамоў (Цэнтраў) рамёстваў (рэканструкцыя народнага адзення Віцебшчыны і абрэзкавых дываноў).

 

Канцэртная пляцоўка №1 “Фальклорна-абрадавая”.

(Цэнтральная плошча – пл. Леніна).

Музычны спектакль “Паўлінка” народнага тэатра Палаца культуры ААТ “Завод “Легмаш”;

канцэртная праграма з удзелам аркестраў і ансамбляў народнай музыкі, індывідуальных выканаўцаў народных песень;

шоу-праграма “Сёння ў нашай хаце свята” з удзелам калектываў народнай музыкі і песень;

дыска-праграма “Танцуючы горад”.

Канцэрт-падарунак ад ООО МТС з удзелам зорак беларускай эстрады.

 

Канцэртная пляцоўка №2 “Маладосць, сіла, прыгажосць”

(вул.Леніна, каля Аршанскага ГЦК).

Тэматычная праграма “Наша будучыня – моладзь” ( з удзелам маладзёжных эстрадных калектываў і выканаўцаў устаноў культуры, сярэдніх спецыяльных навучальных устаноў, лаўрэатаў і дыпламантаў фестываляў “Аршанскі першацвет”, “Голас пакаленняў”, “Буду зоркай”, маладзёжных мод-шоу і шоу прычосак.

 

Гульнёвая пляцоўка №3

(вул.Леніна, каля магазіна “Раніца”).

Гульнёвыя праграммы, конкурсы, працуюць аттракцыёны, дзіцячы цір.

 

Канцэртная пляцоўка №4 “Гумарыстычны пагорак”

(вул.Міру).

Народныя гульні, розыгрышы, тэатралізаваныя праграмы, гульнёвыя і канцэртныя праграмы.

 

Канцэртная пляцоўка № 5 “Дзіцячы свет”

(амфітэатр, Дзіцячы парк).

Дзіцячая забаўляльная праграма “Яркая планета дзяцінства” (тэатралізаванае прадстаўленне, канцэрт з удзелам дзіцячых калектываў, гульні, конкурсы, атракцыёны).

 

Спартыўная пляцоўка №7.

(Гарадскі стадыён)

Спаборніцтвы па лёгкай атлетыцы, турнір па міні-футболе, паказальныя выступленні карцінгістаў, фінальная гульня рэспубліканскіх спаборніцтваў па футболе “Залаты колас”.

 

Пляцоўка № 9 “Задняпроўе”

Падвор’е Аршанскага раёна: канцэртная праграма.

 

Пляцоўка № 10 “Заходняя”

Падвор’е Каледжа чыгуначнага транспарту: канцэртная праграма.

 

Пляцоўка № 11 “Усходняя”

Падвор’е Палаца культуры ААТ “Завод “Легмаш”: канцэртная праграма.

 

Пляцоўка № 12 “Вакзал”

Падвор’е Дубровенскага раёна: канцэртная праграма.

 

Пляцоўка № 19 “Гістарычная”

Этнаграфічны музей “Млын”. Цырымонія абраду заключэння шлюбу на аснове традыцый з выкарыстаннем элементаў театралізаванасці.

 

20.00. Галойная сцэнічная пляцоўка

Святочны канцэрт з удзелам артыстаў беларускай і расійскай эстрады.

 

22.30

Святочны феерверк

Категория: Дожинки-2008 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Логин:
Пароль:





Пользователи

Всего: 127685
Новых за месяц: 0
Новых за неделю: 0
Новых вчера: 0
Новых сегодня: 0



Категории
Бизнес
Бомонд
Здоровье, экология
Даты
Дожинки-2008
Культура
Новости этого сайта
Образование
Общество
Оршанский район
Пресс-служба горрайотдела МЧС по г. Орша
Пресс-служба оршанского ГОВД
Пресс-служба ИМНС РБ по г. Орша
Проиcшествия, криминал
Связь
Слухи
Спорт
Транспорт


Сегодня с нами
Сегодня с нами были:



Новые объявления




Случайное фото



При использовании материалов сайта указание авторов и ссылка на источник материала обязательна! Мнение администратора сайта может не совпадать с мнением авторов статей. За объявления несут ответственность рекламодатели. © 2006-2022
Яндекс.Метрика